Historie společnosti CEMVIN s.r.o.

Vážení zákazníci, obchodní partneři a přátele,

vítáme vás na webových stránkách společnosti CEMVIN s.r.o., výrobce a dodavatele cementovláknitých desek.

Historie současného výrobního závodu v Černousích má více než 100 letou tradici. Obchodní společnost zakladatelů výroby Ch. F. Christopha a Ch. R. Unmacka byla na území dnešní ČR poprvé registrována v r. 1891 a v r. 1912 byla zahájena výstavba hal v obci Černousy.

Postupem bylo v místě mimo primární dřevařské výroby paralelně přistupováno i k výrobě lignitových desek s přirozeným vysoušením, využívaných jako součást tehdejšího arktiklu – lehkých montovaných tzv. Döckerových domků. Desky se tak staly komponentem pro opláštění a nahradily do té doby používané, méně odolné materiály na bázi papíru. Už tehdy měla produkce firmy Evropský přesah a široké spektrum odběratelů.

Změnami společenského uspořádání, reakci na vývoj poptávky, změnou technologií a parametrů desek pro obdobné účely se výroba průběžně transformovala na produkci novějšího typu cementových desek s obsahem azbestu. Po r. 1990 započal závod novou etapu směrování, byla vyvinuta, schválená a certifikována produkce žádaných, již zdravotně nezávadných cementovláknitých desek bez obsahu azbestu.

V současné době, kdy technologie výroby i složení finálního produktu prošly díky vstupu kapitálu dalším moderním vývojem, vyrábí společnost CEMVIN s.r.o. cementovláknité desky nejlepší kvality, s jedinečnými vlastnostmi, v sílách 3 mm až 30 mm pro všestranné aplikace, ke stavebnímu využití obecně, ve fasádních programech, designu, suché výstavbě, ale také v energetice, dopravních stavbách apod. Hovoříme o deskách, které po letech vývoje odolají vlhku, vodě, mrazu i ohni. To vytváří jejich konkurenční výhodu a zároveň unikátní mix vlastností, které je předurčují i pro aplikace, kde jiné materiály selhávají.

Dobře si uvědomujeme, že tradice je důležitá, ale vývoj a požadavky doby jdou stále kupředu. Proto se zaměřujeme na stále nové směry a technologie. Samozřejmou součástí výroby a rozvoje je maximální důraz na ochranu životního prostředí. Cementovláknité desky CEMVIN, jejich výroba, a tedy samotný produkt tak odpovídají nejen nejpřísnějším normám EU, ale rovněž naší vlastní firemní a obchodní filozofii – nadstandardním požadavkům na bezpečnost, ochranu zdraví a ekologii.

Jsme jediný, tradiční, ryze český výrobce cementovláknitých desek a právem hrdí na to, že v současné době nabízíme na trhu svými skvělými vlastnostmi a rozsahem využití nezaměnitelný produkt v nejvyšší kvalitě. Společnost je certifikovaná dle ISO 9001:2009.

Výrobky CEMVIN byly prezentovány na mnoha veletrzích, například na:

  • Bau Mníchov
  • Budma Poznaň
  • Dach+Holz Kolín nad Rýnem
  • Fensterbau Frontale Norimberk
  • For Arch Praha
  • IBF Brno

a na mnoha dalších regionálních a specializovaných výstavách a dále na různých konferencích v rámci ČR a SR.

Firma CEMVIN je neustále připravená aktivně se rozvíjet a rozšiřovat své obchodní zázemí, posilovat svoji pozici nejenom v České republice, ale také v celé Evropě.Nabízíme kompletní sortiment výrobků pro systémy ztraceného bednění, elektroprůmyslu a schodišť.


Sledujte nás na sociálních sítích

 


Nenašli jste, co jste hledali?
Může se Vám hodit:

 

Produkty

Ceník

Obchodní informace

Katalog

Kontakty

Potřebujete poradit?
Kontaktujte nás.

 

Zákaznická infolinka:
mobil: +420 725 113 072

 

E-mail:
cemvin@cemvin.eu